Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Winter Survival
Univerzita obrany

Denní zpravodajství

military endurance polyathlon

 

Denní zpravodajství


Na Winter Survivalu stříbro vybojovali studenti UO

Na Winter Survivalu stříbro vybojovali studenti UO

1.2.2013  Ve čtvrtek 31. ledna 2013 odpoledne je v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, radikálními změnami počasí, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2013 za sebou. Po finálovém střeleckém souboji přední pozice na mistrovství obsazují české týmy.

Nejtěžší etapa závodu Winter Survival 2013

Nejtěžší etapa závodu Winter Survival 2013

30.1.2013  ​​Nouzové přespání v prostoru chat Na Bařinách bylo dalším prubířským kamenem náročné armádní soutěže Winter Survival 2013, která se v těchto dnech jede v Jeseníkách. Bez větší úhony ho přečkala všechna družstva, i když celou noc pršelo a nad ránem znavená těla závodníků mučily teploty kolem nuly. Vojáci přečkali noc na sněhu ve spacácích, skryti pod izofoliemi nebo celtami.

Druhý den závodu Winter Survival 2013

Druhý den závodu Winter Survival 2013

29.1.2013  Jestliže si armádní zimní přírodní víceboj Winter Survival vydobyl nálepku extrémní závod, pak dvojnásobně platí takové označení pro hlavní, v pořadí druhou etapu. Za tři dny musí soutěžní týmy urazit s kompletní výbavou pro přežití přes šedesát kilometrů horským terénem Hrubého Jeseníku a přitom plnit obtížné úkoly, které pro ně připravili učitelé z Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany v Brně.

Armádní Winter Survival 2013 byl zahájen

Armádní Winter Survival 2013 byl zahájen

28.1.2013  Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v pondělí 28. ledna 2013 na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno mezinárodní Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2013. Večerního slavnostního zahájení se zúčastnil první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Miroslav Žižka. V dovednostech, jak přežít v zimě v horách, bude soutěžit devatenáct armádních týmů z šesti zemí Evropy.​​​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme