Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského zdravotnictví
Univerzita obrany v Brně

Úvodní stránka Fakulty vojenského zdravotnictví

Udělení medaile statutárního města Hradec Králové našemu kolegovi na Fakultě vojenského zdravotnictví

9. 11. 2017

• Podplukovník doc. MUDr. Jaroslav Pejchal, Ph.D. et Ph.D. převzal z rukou primátora města Hradec Králové Zdeňka Finka medaili statutárního města Hradec Králové za vynikající výsledky ve studijním programu toxikologie. Cenu udělila Rada města Hradec Králové a medaile byla panu docentovi předána u příležitosti oslav 28. října 2017. Děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme.
Více...

Povýšení studentů FVZ

3. 11. 2017

• Dne 31. října 2017 v odpoledních hodinách proběhlo slavnostní povýšení studentů 9. a 10. školní roty Fakulty vojenského zdravotnictví UO. Pro všechny studenty bylo velikou ctí převzít nová hodnostní označení z rukou velitele školního pluku plk. gšt. Ing. Jaroslava Krále.
Více...

Ohlédnutí: Portugalsko, Coimbra & Erasmus+

31. 10. 2017

• V červenci se rotná Šárka Odložilová vydala na dvouměsíční klinickou stáž do portugalské Coimbry. Toto vnitrozemské městečko, velikostí srovnatelné s Hradcem Králové, leží na řece Mondego přibližně mezi Portem a Lisabonem a je známé zejména svou historií. V r. 1290 zde založil král Dinis vysokou školu a v 16. stol. se za vlády Jana III. stalo z Coimbry univerzitní centrum Portugalska. Dnes je stará část univerzity (oblast Polo I) na seznamu UNESCO a patří mezi nejstarší univerzity v Evropě.
Více...

Katedra toxikologie a vojenské farmacie obstála ve světové konkurenci

26. 10. 2017

• Na přelomu února a března se analytická laboratoř katedry toxikologie a vojenské farmacie zúčastnila druhého ročníku biomedicínského testu způsobilosti (2nd BioPT) pořádaného Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW) se sídlem v Haagu. Cílem těchto testů je vytvářet uznanou a transparentní metodologii prokazující a posuzující technickou kompetenci laboratoří z řad členských států pro hodnocení důkazu použití bojových otravných látek (BOL) na živou sílu. Dalším cílem je vytvářet síť laboratoří (designated laboratory), které budou analyzovat reálné vzorky z konfliktů, ve kterých je podezření na použití BOL.
Více...

Odborný kurz na FVZ UO pro kolegy z Jordánska

24. 10. 2017

• Ve dnech 9. – 11. října proběhl na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany kurz Field Emergency Care pro příslušníky zdravotnické služby ozbrojených sil Jordánského hášimovského království. Aktivita byla spolu s problematikou psychologických traumat a CBRN součástí komplexního kurzu v rámci Plánu dvoustranné spolupráce uzavřené mezi Ministerstvy obrany obou zemí v roce 2015.
Více...
   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube