Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského zdravotnictví
Univerzita obrany v Brně

Úvodní stránka Fakulty vojenského zdravotnictví

Nový kurz - Základy fytoterapie na katedře toxikologie a vojenské farmacie

10. 6. 2020

• V období 1. – 4. června proběhl na katedře toxikologie a vojenské farmacie pilotní kurz Základy fytoterapie. Ten je určen pro instruktory přežití v tísni, jimž by měl pomoci s identifikací léčivých rostlin, jejich zpracováním a zejména s racionalizací jejich využití u průzkumných skupin v případě nemožnosti využít standardní lékařské péče. Kurz je zaměřen na časté zdravotní obtíže těchto specializovaných jednotek, jimiž jsou gastrointestinální obtíže, kašel, bolest a horečka, léčba kožních poranění, problémů dutiny ústní či využití rostlin mírně stimulujících či uklidňujících.
Více...

Ples vojenského zdravotnictví

19. 2. 2020

• V sobotu 8. února 2020 se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové konal již 12. ročník Reprezentačního plesu vojenského zdravotnictví, který pořádala Fakulta vojenského zdravotnictví spolu s Unií studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví, z. s. a Agenturou vojenského zdravotnictví.
Více...

Konference válečné medicíny

6. 12. 2019

• V Hradci Králové proběhl již jubilejní pátý ročník Konference válečné medicíny, který se uskutečnil za podpory těch nepovolanějších a také s pomocí studentů a absolventů Fakulty vojenského zdravotnictví. Akce byla zaštiťována ministrem obrany Lubomírem Metnarem, ředitelem Agentury vojenského zdravotnictví brigádním generálem MUDr. Zoltánem Bubeníkem, řediteli vojenských nemocnic v Praze, Brně a Olomouci a také primátorem města Hradce Králové.
Více...

FVZ připravovala důstojníky zdravotnické služby ze Slovenska

3. 12. 2019

• Ve dnech 25. až 29. listopadu se ve spolupráci Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany s Akadémiou ozbrojených síl Milana Rastislava Štefánika Slovenskej republiky a pod patronací Úradu hlavného lekára OS SR uskutečnil první mezinárodní odborný kurz MedOps – důstojník zdravotnické služby. Cílem premiérového konání kurzu, který pořádá FVZ, bylo pomoci rozvinout kapacity a schopnosti důstojníků zdravotnické služby OS SR, odpovědných za plánování možností nasazení sil a prostředků zdravotnického zabezpečení. Tento kurz byl realizován díky programu ERASMUS+.
Více...
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme