Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského zdravotnictví
Univerzita obrany

Úvodní stránka Fakulty vojenského zdravotnictví

                                                    

Exkurze v rámci předmětu Vojenská historie

27. 8. 2018

• Ve dnech 22. a 23. srpna 2018 se studenti 1. ročníků FVZ UO v Hradci Králové, v rámci předmětu Vojenská historie, zúčastnili exkurze v muzeu bitvy u Hradce Králové roku 1866 a také v objektu dělostřelecké tvrze Stachelberg. Tyto exkurze završily studium předmětu, v němž je kladen důraz na významné dějinné události královéhradeckého regionu a zejména na vývoj Československé armády od vzniku samostatného Československého státu do současnosti.
Více...

Výcvik studentů 1. a 2. ročníku FVZ

27. 8. 2018

• Ve dnech 30. července až 9. srpna 2018 proběhl ve vojenském výcvikovém prostoru Březina nepřetržitý vojenský výcvik studentů 1. a 2. ročníku FVZ UO, který připravuje a realizuje Katedra organizace vojenského zdravotnictví a managementu. Výcvik je zaměřen na činnosti jednotky úrovně družstvo.
Více...

Student FVZ ve Francii: počítačové modelování, chemické zbraně, tanec a výtvarné umění

24. 7. 2018

• Před necelým rokem jsem zakončoval článek o zahraniční stáži v Srbsku větou, že vlastně nemám nijak zvlášť rád cestování. Protože ale zahraniční stáže považuji za nezbytnou a velmi užitečnou součást vědecké práce, vydal jsem se na pět měsíců do Paříže. Na jejím předměstí v obci Bretigny sur Orge sídlí na bývalé letecké základně Výzkumný biomedicínský ústav ozbrojených sil. S tímto ústavem Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany dlouhodobě spolupracuje a vysílá sem své příslušníky na kratší či delší pobyty.
Více...

Vyřazení absolventů Fakulty vojenského zdravotnictví

29. 6. 2018

• V prostorách Výukového centra Lékařské fakulty UK v Hradci Králové, které se nachází na půdě fakultní hradecké nemocnice, proběhlo v pátek 29. června slavnostní vyřazení absolventů magisterských a bakalářských studijních programů Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové.
Více...

13. ročník Branného závodu v Hradci Králové očima studentů

16. 5. 2018

• V sobotu 5. května 2018, proběhl jeden z nejnáročnějších branně sportovních závodů v Hradci Králové, určený civilistům, zájemcům o sport, posilování, měření si sil. Branný závod tradičně připravují, organizují a pořádají studenti Fakulty vojenského zdravotnictví. V letošním roce jim pomáhalo 11 kolegů z dalších dvou brněnských fakult Univerzity obrany, kam hradecká FVZ organizačně také spadá.
Více...
   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube