Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Specializace: Vojenský pilot

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializace: Vojenský pilot

Co se naučíte?

Specializace vojenský pilot má strojní základ, který umožňuje získat znalosti konstrukce letadel, provozu a využívání letadel, letecké navigace, letecké střelby a bombardování nebo plánování a provedení letu. Znalosti strojního základu během studia dále rozšíříte o vědomosti z oblasti elektrotechniky. V odborných předmětech získáte znalosti z předpisů a norem potřebných pro létání. V průběhu studia absolvujete seskoky padákem a praktický letecký výcvik na letounu Zlin.


Uplatnění absolventů

Po absolvování specializace Vojenský pilot budete zařazeni na místo pilota leteckých základen vzdušných sil Armády ČR v Čáslavi, Náměšti nad Oslavou nebo v Praze-Kbelích.

Pusťte letecký podcast s naším absolventem - kapitánem Janem Tvrdíkem - Jak se stát armádním pilotem, ženy v kokpitu, vada zraku, peníze vojenského pilota vs. motivace.


Studium z pohledu studenta

Zeptali jsme se Matěje – studenta specializace Vojenský pilot na pár otázek, aby Vám svoji specializaci přiblížil. 


Chcete vidět fotky?A co videa?


Další videaCo o nás píšou?

  • Rozhovor s jedním absolventem zveřejnil Kladenský týden.
  • Rozhovor s kapitánem Janem Tvrdíkem, pilotem Gripenu, reprezentantem v letecké akrobacii, držitelem světového rekordu.

Chcete se dovědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky katedry K-205 nebo kontaktujte konzultanta tohoto studijního programu: 

npor.  Ing. Ondřej Mach

tel.: 973 445 147

E-mail: ondrej.mach@unob.cz

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.


Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme