Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Specializace Řídící letového provozu

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializace Řídící letového provozu

Co se naučíte?

Řízení letového provozu má strojní základ, který je rozšířen o vybrané oblasti elektrotechniky. Naučíte se zajišťovat přiblížení a přistání letadel na runway, budete využívat informací letové informační služby při komunikaci s pilotem. Uvidíte funkční bloky vzdušného prostoru a budete rozhodovat o bezpečném přiblížení k letišti. Budete schopni samostatně řešit a analyzovat problémy v řízení jednotek letectva na stupni letka nebo štábu letecké základny vzdušných sil. Získáte průkaz způsobilosti řídícího letového provozu.


Uplatnění absolventů

Zahájíte kariéru na leteckých základnách vzdušných sil Armády ČR v Čáslavi, Náměšti nad Oslavou a Praze-Kbelích. Získání praxe Vám umožní rozvíjet kariéru na mezinárodních pracovištích v rámci Severoatlantické aliance. Pravidelně se budete účastnit mezinárodních cvičení na území České republiky nebo v zahraničí.


Studium z pohledu studenta

Zeptali jsme se Jonáše – studenta specializace Řízení letového provozu na pár otázek, aby Vám svoji specializaci přiblížil.


Chcete vidět fotky?


A co videa?


Co o nás píšou?

Připravujeme.


Chcete se dovědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky katedry K-205 nebo kontaktujte konzultanta tohoto studijního programu: 

npor.  Ing. Ondřej Mach

tel.: 973 445 147

E-mail: ondrej.mach@unob.cz

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme