Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany v Brně

Civilní magisterské studium - Nabízené studijní specializace

DOCENDO DISCIMUS

 

Civilní magisterské studium - Nabízené studijní specializace

V akademickém roce 2020/2021 budou uchazeči do magisterského studijního programu Kybernetická bezpečnost (souvislé 5ti-leté civilní studium) přijímáni v následujících počtech:​

Studijní program

Počet přijímaných

Studijní program: Kybernetická bezpečnost

25Kybernetická bezpečnost

Kybernetická bezpečnost je moderním oborem. Student získá znalosti počítačových sítí, architektury výpočetních systémů, databází a informačních systémů, webových služeb, programování, operačních systémů a jejich správy, legislativy, analýzy informací, specializovaných znalostí z oblasti počítačové a síťové bezpečnosti a dále i znalosti z oblasti mezinárodního bezpečnostního prostředí.

V pětiletém studijním programu Kybernetická bezpečnost jsou připravování budoucí odborníci v oblasti kybernetické bezpečnosti pro potřeby soukromých firem i orgánů státní správy. Studovaná oblast zahrnuje počítačové systémy s ohledem na bezpečnost jejich provozu. Obsah a struktura studijního programu proto odráží i specifické výstupy z učení požadované po absolventech studijního programu v souladu s doporučeními Národního úřadu kybernetické a informační bezpečnosti.

Získáš znalosti programování, vývoje informačních systémů, počítačových sítí, analýzy informačních zdrojů, zpracování velkých dat, kybernetické bezpečnosti, malware, botnetových sítí, bezpečnosti operačních systémů, síťové bezpečnosti a legislativy.

Absolvent může zastávat funkci specializovaného odborného pracovníka pro oblast kybernetické bezpečnosti v soukromém i státním sektoru.

Uplatnění najde na pozici technik-analytik, bezpečnostní specialista, vývojář specializovaného software a tester.

Za obsah stránky odpovídá Veronika ChlupováCivilní 
studium - Mgr.


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme