Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany v Brně

Archiv událostí

DOCENDO DISCIMUS

 

Katedra komunikačních technologií, elektronického boje a radiolokace

Archiv událostí

 

 

 

Ukázka pasivního sledovacího systému Věra a DEW

Dne 14.6.2016 se na naší katedře uskutečnila exkurze pro studenty a pedagogy  střední odborné školy a učiliště v Hustopečích. Hlavním tématem exkurze byl pasivní sledovací systém VĚRA, jenž je na katedře umístěn za účelem zácviku nových operátorů, kteří praxí navazují na své teoretické znalosti získané při studiu. Studenti a pedagogové byli seznámeni s funkcí a se schopnostmi tohoto systému a také s celou řadou zajímavých informací, které vychází z praktických zkušeností specialistů a instruktorů pro výcvik.

Součástí exkurze bylo rovněž nahlédnutí do oblasti zbraní se směrovou energií (DEW – Directed Energy Weapons), konkrétně pak praktická ukázka jedné z nich. V tomto případě se jednalo o předvedení experimentální mikrovlnné elektromagnetické zbraně, jejíž účinky byly přítomným názorně demonstrovány.
 
                       
                                                vera.jpg

                             stud.jpg

30.6.2016
David Novák

 

 

Ample Strike 2015

Dne 14.-16.9.2015 se studenti posledních ročníků Katedry radiolokace a Katedry systémů PVO zúčastnili exkurze na mezinárodním cvičení Ample Strike 2015.Toto cvičení s účastí cca 1.200 vojáků bylo tradičně zaměřeno na přípravu předsunutých leteckých návodčích (FAC - Forward Air Controller) a jejich certifikaci. Studenti během exkurze navštívili postavení pasivního sledovacího systému Věra S/M jehož úkolem bylo monitorovat činnost letectva v prostoru VVP Libavá a také zázemí řídícího štábu (EXCON) celého cvičení (umístěn na 22. základně vrtulníkového letectva). Právě do místa řídícího štábu pasivní sledovací systémy Věra - S/M a Věra A3D poskytovali celkový přehled o vzdušné situaci (RAP - Recognized Air Picture).

                        

17.9.2015
kpt. Ing. David Novák

Za obsah stránky odpovídá René Križan
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme