Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Katedra letecké techniky

 

 

Přejít na tento swayKatedra letecké techniky je odbornou profilující katedrou Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany v Brně. Úkolem katedry je příprava specialistů leteckých odborností s vysokoškolským vzděláním. Katedra zaštiťuje vzdělávání vojenského pozemního personálu inženýrsko-letecké služby (ILS) a letecké radionavigační služby (LRNS) a civilních odborníků ve specializaci letecké techniky.
 
Ve svém odborném zaměření rozvíjí poznání v oblasti konstrukce letadel, leteckých motorů a letadlových soustav, avionických systémů, letecké výzbroje a pozemních systémů pro řízení letového provozu, navigaci, komunikaci, přenos letových dat, letištních radiolokačních systémů a systémů přehledu o vzdušné situaci.

V souladu s aktuálními potřebami Armády České republiky a resortu Ministerstva obrany připravuje Katedra letecké techniky samostatně nebo ve spolupráci s dalšími katedrami specializované kurzy: Avionické systémy, ATSEP (Air Traffic Safety Electronics Personnel) Qualification course, ATSEP Refresh course, kurz palubních střelců, kurz operátorů bezpilotních prostředků, aj.

 

Poštovní adresa:

Univerzita obrany
Katedra letecké techniky - K206
Kounicova 65
662 10 Brno

 

Sídlo katedry:

Univerzita obrany
Katedra letecké techniky
třída Generála Píky 2, budova č.1 a č.19
613 00 Brno

 

fax: 973 445 235 

email: k206@unob.cz

 

Za obsah stránky odpovídá Radek Bystřický
   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme