Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

DOCENDO DISCIMUS

 

Příspěvek K-206 k jachtingu na Univerzitě obrany​

Jachetní kroužek (dříve JOVA - Jachetní Oddíl Vojenské Akademie) při Centru tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany funguje již dlouhá léta a řadu let se rovněž podílí na realizaci sportovních dnů Rektora - velitele UO. Přesto se až v posledních letech do kroužku přihlásili zájemci o jachting z řad studentů UO. Na činnosti kroužku se nejvíce podílejí pracovníci K206 zejména nový kapitán kroužku  mjr. Ing. Radek Bystřický, Ph.D.dále prof. Ing. Rudolf Jalovecký, CSc. a emeritní kapitán Ing. Jiří Pařízek, CSc. 
 
Pro jachting máme k dispozici celkem pět okruhových plachetnic pro dvoučlenné posádky. Dvě plachetnice lodní třídy 420 a jedna třídy Vaurien jsou používány pro základní výcvik, dvě lodě třídy Fireball jsou určeny pro zkušenější jachtaře. Všechny lodě jsou uloženy v části loděnice UO mezi přístavištěm Osada a Rokle v krásném a relativně klidném prostředí, vhodném pro relaxaci po namáhavé práci všeho druhu.
 
V sezóně 2014 se do kroužku přihlásilo šest studentů a dva akademičtí pracovníci UO a úspěšně proběhlo i několik tréninků. Někteří z těch aktivnějších již absolvovali samostatnou plavbu, dokonce za nepříliš příznivých podmínek pro začátečníky - nepravidelný vítr osm metrů za sekundu, v nárazech kolem dvanácti.
 
Je zřejmé, že v měsících letních prázdnin a dovolených není aktivita jachtařů z řad studentů příliš velká, nicméně lze předpokládat, že v "babím létě" by se tato úspěšně se rozvíjející činnost mohla obnovit. O členství v jachetním kroužku se zájemci mohou přihlásit u kteréhokoliv ze jmenovaných příslušníků K-206, nejlépe u kapitána kroužku, který má na starosti evidenci i organizační záležitosti kroužku.

​​​​Příprava lodě
​​Příprava lodě
Samotná plavba
Úklid lodí
Úklid lodí

Užitečné odkazy:
​​​​
Za obsah stránky odpovídá Radek Bystřický
   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme