Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany v Brně

O pracovišti

DOCENDO DISCIMUS

 

Katedra bojových a speciálních vozidel

O pracovišti

  

Struktura                              Historie

 
Odborné zaměření katedry
 
Katedra vznikla historickým vývojem z tankové fakulty Vojenské technické akademie (VTA) v Brně, založené v roce 1951.V současné době je Katedra bojových a speciálních vozidel jedním z vědecko-pedagogických pracovišť Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany. Hlavní náplní katedry je příprava specialistů pro základní logistické funkce technického zaměření v AČR. 
tank.gif
  
 
Studium je zaměřeno na získání technického vzdělání v oblasti konstrukce, provozu, oprav, technické diagnostiky, spolehlivosti a zásobování náhradními díly bojových a speciálních vozidel.
V části dopravní vozidla je výuka zaměřena na osobní a nákladní automobily používané v AČR. Z bojových vozidel je hlavní pozornost věnována tankům, kolovým i pásovým obrněným transportérům a bojovým vozidlům pěchoty, kterými je vyzbrojena AČR. U speciálních vozidel se jedná především o vozidla dílenská, vyprošťovací a jeřábová.

chko03.jpgopravy03.jpg 
   opravy01.jpg

 
V rámci katedry je řešena řada vědeckých a výzkumných úkolů. Zadání je především ovlivněno aktuálními potřebami MO, AČR, EU, NATO. Jedná se jak o projekty obranné akvizice tak také modernizační projekty v rámci ozbrojených si
Při řešení projektů již řadu let přetrvává významná spolupráce s mnohými vědeckými, výzkumnými a průmyslovými subjekty (VUT v Brně, ČVUT v Praze, MENDELU v Brně, TUL v Liberci, UJP v Pardubicích, VŠB v Ostravě, VOP CZ s.p., VTÚ s.p., EBIS s.r.o., ZVI a.s., Velvana a.s. apod.).
 
 
    pt72_2w.jpg        chko02.jpg
 
Umístění katedry
 
 
 

Struktura                             Historie

 

 

Za obsah stránky odpovídá Zdeněk Vintr
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme