Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany v Brně

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

Letecký výcvik studentů probíhá i za zhoršené epidemiologické situace

3. 3. 2021

• Na začátku března jsou studenti třetího ročníku specializace vojenský pilot připraveni ke svým prvním vývozním letům na vrtulnících Enstrom 480 nebo letounu Zlín Z-142, to podle jejich budoucího zařazení. Postupně se budou učit ovládat letadlo při letu po letištním okruhu a v pracovním prostoru. Celý výcvik je koncipován tak, aby se s letadlem naučil létat i ten, kdo doposud neměl žádné pilotní zkušenosti. Vyvrcholením každého výcviku jsou první samostatné lety bez instruktora, které by měli studenti UO absolvovat v průběhu dubna.
Více...

Stáž studentů u ženistů v Bechyni

26. 2. 2021

• Součástí akademického roku studentů pátého ročníku Katedry ženijních technologií je několikatýdenní stáž u vojenské jednotky. Letošní rok nebyl ani přes současnou nelehkou pandemickou situaci výjimkou.
Více...

Vojenská robotika na konferenci ROBOTY

18. 2. 2021

• Plukovník Jan Mazal vystoupil v rámci virtuální konference Trendy v robotizaci, zkráceně ROBOTY 2021, která se uskutečnila na konci ledna v Brně. Vedoucí nedávno ustavené Katedry vojenské robotiky hovořil o uplatnění robotických řešení v oblasti obrany a o připravované studijní specializaci s touto náplní.
Více...

Studentská soutěž Aerobooster podruhé

9. 7. 2020

• Soutěž Aerobooster už podruhé vyhlásilo Aero Vodochody tentokrát s cílem vytvořit autonomní UAV podle zadaných rozměrových parametrů s možností nesení přídavné hmotnosti 100 g. Finálním létáním dvou bezpilotních prostředků v autonomním režimu letu byla na letišti v Kyjově 30.6.2020 tato soutěž završena.
Více...

Protiletadlové střelby za účasti studentů a příslušníků Fakulty vojenských technologií

3. 7. 2020

• Ve dnech 15. až 19. června se studenti čtvrtého a pátého ročníku oboru Automatizované systémy velení a řízení spolu se svými učiteli z odborné katedry Protivzdušné obrany zúčastnili bojových střeleb ve Vojenském újezdu Hradiště na protiletadlové střelnici Březina.
Více...

International Conference on Military Technologies 2021 

 

 

Vyhlášení soutěže studentské tvůrčí činnosti

Dne 2. 2. 2021 byla vyhlášena soutěž studentské tvůrčí činnosti (STČ) studentů FVT UO, která proběhne v rámci
18. Vědecké konference studentů FVTPodrobnosti najdete na stránce konference.

 

Vyhlášení studentské grantové soutěže 2021 

Dne 17. 12. 2020  byla vyhlášena veřejná soutěž o poskytnutí účelové podpory na studentské grantové projekty specifického vysokoškolského výzkumu (SV) FVT v roce 2021. Podrobnosti najdete v úplném textu Vyhlášení. 

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme