Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

Vzájemná spolupráce ČVUT a UO při testování pilotů vrcholí

11. 4. 2017

• Na základě dohody o spolupráci mezi ČVUT Praha a UO Brno došlo k zapůjčení leteckého simulátoru s pohyblivou základnou do Brna na Katedru Leteckých elektrotechnických systémů. Za slušného – skoro jarního dne byl letecký simulátor přepraven z laboratoří Katedry měření Elektrotechnické fakulty ČVUT do poskytnutých prostorů Katedry radiolokace v kasárnách v Černých Polích.
Více...

Bulharští studenti znovu na Katedře letectva a letecké techniky

4. 4. 2017

• ERASMUS+ program, který je zabezpečován Fakultou vojenských technologií pro letecké odbornosti zejména prostřednictvím Katedry letectva a letecké techniky, pokračoval dvouměsíční stáží studentů Letecké fakulty vojenské univerzity "Vasil Levski" z Dolní Mitropolie.
Více...

FVT prohlubuje spolupráci s Aero Vodochody

30. 3. 2017

• V pondělí 27. března 2017 se na Univerzitě obrany uskutečnila prezentace společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s., určená pro studenty leteckých odborností Fakulty vojenských technologií. Prezentace navázala na praktickou ukázku, která proběhla v prostorách našeho největšího výrobce civilní a vojenské letecké techniky dne 22. 3. 2017.
Více...

Pozvánka na 4. ročník konference MITAV (Matematika, Informační Technologie a Aplikované Vědy)

20. 2. 2017

• Ve dnech 15. a 16. června 2017 proběhne v Klubu Univerzity obrany v Brně mezinárodní konference MITAV 2017. Pořadatelé konference, kterými jsou Jednota českých matematiků a fyziků (JČMF), pobočný spolek Brno ve spolupráci s Fakultou vojenských technologií Univerzity obrany v Brně (katedrou 209 a 215), Přírodovědeckou fakultou, Pedagogickou fakultou a Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity a Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, srdečně zvou akademické pracovníky Univerzity obrany, studenty i další zájemce na konferenci MITAV 2017.
Více...

Na kurzu robotiky v Les écoles de Saint-Cyr

12. 1. 2017

• V listopadu loňského roku jsme se se spolužákem rotným Lukášem Obloukem zúčastnili mezinárodního čtrnáctidenního kurzu robotiky na Les écoles de Saint-Cyr ve francouzském městě Coëtquidan. Pod vedením místních profesorů jsme se učili prakticky i teoreticky, jak funguje robot a jak jej můžeme programovat.
Více...
   
© 2013 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube