Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

 

BASIC ATC PROCEDURE COURSE

5. 11. 2018

• V průběhu závěrečných stáží 4. ročníku, jsme se jako studenti modulu Řízení letového provozu zúčastnili dvoutýdenního kurzu „BASIC ATC PROCEDURE COURSE" v prostorech Simulačního centra Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovském Mikuláši. Cílem kurzu bylo získat základní praktické a doplňující teoretické znalosti v oboru řízení letového provozu.
Více...

30 let od absolutoria - návrat do Brna

17. 10. 2018

• Absolventi Katedry Geodézie a kartografie se po 30 letech vrátili na "místo činu". Promovaní inženýři VAAZ z roku 1988 si dali sraz na nynější Katedře vojenské geografie a meteorologie v Brně - Černých Polích.
Více...

Konference MDS na Univerzitě obrany řeší problematiku letadlových systémů

10. 10. 2018

• Ve středu 10. října byl v Klubu Univerzity obrany zahájen již 18. ročník dvoudenní konference Měření, diagnostika, spolehlivost palubních systémů letadel. Letos se koná za účasti odborníků z Letecké fakulty Technické univerzity v Košicích a kolegů z ČVUT Praha. Úvodí vyzvanou přednášku provedl plukovník gšt. Vladan Ševčík z odboru dohledu nad vojenským letectvem Sekce dozoru a kontroly Ministerstva obrany.
Více...

Poslední zvonění pro nadstavbové studium na Katedře systémů PVO

13. 7. 2018

• Vše někdy začíná a někdy končí… Studenti nadstavbového magisterského studia naší katedry začali svou cestu za inženýrským diplomem před dvěma lety. Ti pak, kteří prošli úskalími zkoušek jak všeobecných předmětů, tak specializace, se ve dnech 10. a 11. července 2018 postavili před státní zkušební komise, aby obhajobou svých diplomových prací a zodpovězením zkušebních otázek dovršili své úsilí na cestě k vytouženému akademickému titulu. Nebyla to cesta vždy zcela jednoduchá a řada z těch, kteří studium zahájili se ke státním zkouškám nepropracovala.
Více...

Příslušníci Fakulty vojenských technologií na cvičení Tobruq Legacy 2018

19. 6. 2018

• Na mezinárodním cvičení protivzdušné obrany Tobruq Legacy 2018, které se letos konalo na území Maďarska a Slovenska ve dnech 3. až 15. června za účasti vojáků z devatenácti zemí, nechyběli ani příslušníci Katedry systémů protivzdušné obrany, Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany, kteří zde byli součástí týmu hodnotitelů v rámci jednotek 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic. Kromě příslušníků stálého stavu UO se cvičení zúčastnil i student pátého ročníku oboru Automatizované systémy velení a řízení rotmistr Bc. Lukáš Oblouk, pro kterého byla možnost zúčastnit se tohoto cvičení jedním z vrcholů studia.
Více...
   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube