Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

Konference se zaměřila na zvýšení efektivnosti protivzdušné obrany

2. 5. 2022

• Po dvou letech, kdy konference protivzdušné obrany byla jednou zcela zrušena a jednou kvůli covidové pandemii realizována pouze distančně, se ve dnech 27. a 28. dubna uskutečnil na Univerzitě obrany 22. ročník konference PVO. To je rozhodně pozitivní fakt. Druhým neoddiskutovatelným faktem je to, jak se aktuálně dnes a denně přesvědčujeme o tom, že vzdušný prostor musí být tvrdě hájen. Negativním rysem tohoto uznání samotného smyslu protivzdušné obrany ovšem je, že se o tom přesvědčujeme jen několik stovek kilometrů na východ od naší vlasti.
Více...

Na UO proběhlo jednání o protidronové obraně

2. 5. 2022

• Ve dnech 25. a 26. dubna se na Katedře protivzdušné obrany Fakulty vojenských technologií UO uskutečnilo jednání v rámci Peramnent Structured Cooperation (PESCO) v oblasti protidronové obrany (C-UAS). Jednání se kromě české strany zúčastnili i zástupci italského centra excelence (IT CUAS CoE) a zástupci švédské armády. Jeho náplní byl rozvoj protidronové obrany zúčastněných států a prohloubení vzájemné spolupráce.
Více...

Mezinárodní kurz AirC2 s účastí katedry letectva

14. 4. 2022

• Ve dnech 4. dubna – 7. dubna 2022 proběhl základní kurz systému velení a řízení vzdušných sil v maďarském Veszprému, středisku velení a řízení vzdušných operací s mezinárodní účastí zástupců leteckých specialistů z Maďarska, Česka a Slovinska.
Více...

Studenti Univerzity obrany absolvovali na Slovensku Základní kurz pro řídící letového provozu II

28. 3. 2022

• Od 14. do 25. února 2022 se na Akademii ozbrojených sil generála Milana Rastislava Štefánika konal „Základní kurz pro řídící letového provozu II", který absolvovali čtyři studenti 5. ročníku oboru Řízení letového provozu. Absolvování tohoto kurzu bylo pro účastníky důležité z hlediska užití teoretických znalostí získaných na Univerzitě obrany v simulačním prostředí a to pod dohledem zkušených instruktorů ze slovenských leteckých základen.
Více...

Soutěž Aerobooster již potřetí!

4. 1. 2022

• Společnost Aero Vodochody a.s. vyhlásila v pořadí již třetí soutěž se zaměřením na výrobu a létání s autonomními bezpilotními prostředky. Cílem soutěže bylo předvést schopnost autonomní kooperaci mezi dvěma UAV, dosáhnout požadované doby letu a přeletem s maximální hmotnosti užitečného zatížení ověřit zvolenou koncepci UAV. Soutěžní lety se uskutečnily v aeroklubu Sázená. Vlastní vyhlášení výsledků soutěže „Aerobooster 2021" pak proběhlo 2. listopadu tohoto roku v areálu Aera Vodochody.
Více...
   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme