Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

Univerzita obrany začne připravovat odborníky v oblasti vojenské robotizace

15. 4. 2021

• „Předpokládáme, že česká armáda se bude výrazněji automatizovat a robotizovat a my se v předstihu snažíme připravit personál pro tuto oblast a pro toto nasazení," říká v souvislosti s nově zaváděnou studijní specializací vedoucí Katedry vojenské robotiky FVT plukovník Jan Mazal v rozhovoru, který poskytl serveru orobotice.cz.
Více...

Americká medaile za iráckou misi pro plukovníka Bauera

23. 3. 2021

• Vedoucí Katedry letectva FVT plk. gšt. Miloslav Bauer převzal z rukou prorektora UO pro vzdělávání a záležitosti studentů plukovníka Petra Hrůzy Joint Service Commendation Medal. Ocenění mu udělila americká strana na návrh kanadského brigádního generála R.P. Delaneyho a plukovníka USAF Johna Chonga za účast v irácké misi na přelomu let 2018/19.
Více...

Jak na dálku učit létat

16. 3. 2021

• Univerzita obrany jako významné centrum přípravy leteckých odborníků se stalo jedním z míst, která na své road show navštívil reportérský štáb Svazu českého leteckého průmyslu. Jeho cílem bylo zmapovat situaci v jednotlivých členských firmách a vzdělávacích institucích v souvislosti s probíhající pandemií nového koronaviru.
Více...

Letecký výcvik studentů probíhá i za zhoršené epidemiologické situace

3. 3. 2021

• Na začátku března jsou studenti třetího ročníku specializace vojenský pilot připraveni ke svým prvním vývozním letům na vrtulnících Enstrom 480 nebo letounu Zlín Z-142, to podle jejich budoucího zařazení. Postupně se budou učit ovládat letadlo při letu po letištním okruhu a v pracovním prostoru. Celý výcvik je koncipován tak, aby se s letadlem naučil létat i ten, kdo doposud neměl žádné pilotní zkušenosti. Vyvrcholením každého výcviku jsou první samostatné lety bez instruktora, které by měli studenti UO absolvovat v průběhu dubna.
Více...

Stáž studentů u ženistů v Bechyni

26. 2. 2021

• Součástí akademického roku studentů pátého ročníku Katedry ženijních technologií je několikatýdenní stáž u vojenské jednotky. Letošní rok nebyl ani přes současnou nelehkou pandemickou situaci výjimkou.
Více...

International Conference on Military Technologies 2021 

 Vyhlášení soutěže studentské tvůrčí činnosti

Dne 2. 2. 2021 byla vyhlášena soutěž studentské tvůrčí činnosti (STČ) studentů FVT UO, která proběhne v rámci
18. Vědecké konference studentů FVTPodrobnosti najdete na stránce konference.

 

Vyhlášení studentské grantové soutěže 2021 

Dne 17. 12. 2020  byla vyhlášena veřejná soutěž o poskytnutí účelové podpory na studentské grantové projekty specifického vysokoškolského výzkumu (SV) FVT v roce 2021. Podrobnosti najdete v úplném textu Vyhlášení. 

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme