Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany v Brně

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

Seminář Nové trendy v radiokomunikacích

Katedra komunikačních a informačních systémů Univerzity obrany v Brně (K-209) společně se společností Interlink CS, s.r.o. pořádá seminář zaměřený na moderní trendy v oblasti vojenských personálních radiostanic se zaměřením na využití kmitočtového spektra. Na diskusi se budou podílet pozvaní specialisté z operačních velitelství, oddělení KIS brigád, spojovacích jednotek, studenti a učitelé UO.

Seminář se koná dne 4. října 2017 v Brně v kasárnách Černá Pole, budova č. 1, učebna 23. 

Ani v létě letecké katedry nezahálejí

15. 9. 2017

• V letních měsících se studenti Katedry letectva a leteckých technologií stali součástí experimentu na Katedře leteckých elektrotechnických systémů FVT. V týdnu od 31. července do 4. srpna bylo studentům 3. ročníku oboru Vojenský pilot umožněno experimentovat formou cvičení v rychlosti reakcí na náhlou změnu výšky letu v pohyblivém simulátoru Cesna C172.
Více...

Fakulta vojenských technologií na mezinárodním cvičení Tobruq Legacy 2017

26. 7. 2017

• Ve dnech 10. až 22. července 2017 se již potřetí konalo na území Evropy mezinárodní cvičení pozemní protivzdušné obrany Tobruq Legacy 2017, letos probíhající ve třech aliančních státech – Česká republika, Rumunsko a Litva. Cvičení se opět jako hodnotitelé (tzv. evaluátoři) účastnili příslušníci Fakulty vojenských technologií, Katedry systémů PVO. Navíc se letos podařilo umístit do týmu pozorovatelů i studenty čtvrtého a pátého ročníku oboru Automatizované systémy velení a řízení.
Více...

Konference MITAV 2017 na Univerzitě obrany

20. 6. 2017

• Koncem minulého týdne proběhl na Klubu Univerzity obrany čtvrtý ročník konference „Matematika, Informační Technologie a Aplikované Vědy" - MITAV 2017. Dvoudenní konference byla zaměřena jak na nejnovější poznatky v matematice, informatice a dalších vědách, tak na problematiku výuky těchto oborů na všech typech a stupních škol, a to včetně e-learningu a dalších aplikací informačních technologií ve vzdělávacím procesu.
Více...

Ostré bojové střelby protiletadlového raketového systému KUB hodnocené i studentem UO

12. 6. 2017

• Na přelomu května a června se na polské bojové střelnici Ustka na břehu Baltského moře konaly ostré bojové střelby protiletadlového raketového systému 2K12 KUB ve výzbroji 25. protiletadlového raketového pluku Strakonice, čímž vyvrcholilo výcvikové úsilí trvající celkem tři roky. Na střelnici v polské Ustce bylo v rámci taktického cvičení BALT 2017 dislokováno úkolové uskupení čítající celkem 98 vojáků, mezi nimiž nechyběli příslušníci Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany, kteří zde byli součástí týmu rozhodčích, dohlížejících na regulérnost a bezpečnost střeleb samotných.
Více...

Konference „Distanční vzdělávání, simulace a komunikace 2017“

9. 6. 2017

• Jednou z konferencí odborného doprovodného programu CATE veletrhu IDET 2017 byla mezinárodní konference „Distance Learning, Simulation and Communication" (DLSC 2017). Přípravu a průběh konference zajišťovali akademičtí pracovníci Katedry komunikačních a informačních systémů Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany.
Více...
   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube