Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenských technologií
Univerzita obrany

Úvodní stránka Fakulty vojenských technologií

Obhajoby diplomových prací nanečisto

16. 6. 2021

• Studenti pátého ročníku na Katedře letecké techniky v pondělí dopoledne mohli podstoupit generální zkoušku na blížící se obhajoby diplomových prací. „V souvislosti s pandemickou krizí vznikla větší potřeba takové generálky a nezbytnost uzpůsobit i její formu. Kromě fyzicky přítomných studentů se další připojují v prostředí MS Teams, takže ten test letos probíhá v hybridní formě," popisuje formu generální zkoušky podplukovník prof. Jan Leuchter z Katedry letecké techniky.
Více...

Konference PVO na Univerzitě obrany: významný pokrok ve vývoji technologií

30. 4. 2021

• Téměř stovka odborných účastníků se zapojila do průběhu 21. ročníku mezinárodní Konference protivzdušné obrany, kterou ve dnech 29. až 30. dubna organizuje Univerzita obrany společně s FUTURE FORCES FORUM pod záštitou velitele Vzdušných sil AČR generálmajora Petra Mikulenky. Konference PVO se koná s podtitulem „Advanced Technologies for Air Superiority" a vzhledem k epidemické situaci probíhá ve virtuální formě.
Více...

Tým pod vedením proděkana FVT hodnotil cvičení strakonických vojáků

29. 4. 2021

• Proděkan Fakulty vojenských technologií plukovník gšt. Jan Farlík stál v čele týmu, který hodnotil podle náročných standardů NATO certifikační cvičení vyčleněné jednotky 25.plrp Strakonice před výjezdem do první rotace eFP Litva.
Více...

Univerzita obrany spolupořádá Konferenci protivzdušné obrany

27. 4. 2021

• V pořadí 21. ročník mezinárodní Konference protivzdušné obrany organizuje Univerzita obrany 29. až 30. dubna 2021 společně s FUTURE FORCES FORUM pod záštitou velitele Vzdušných sil AČR generálmajora Petra Mikulenky. Konference PVO se koná s podtitulem „Advanced Technologies for Air Superiority" a vzhledem k epidemické situaci proběhne ve virtuální formě.
Více...

Univerzita obrany začne připravovat odborníky v oblasti vojenské robotizace

15. 4. 2021

• „Předpokládáme, že česká armáda se bude výrazněji automatizovat a robotizovat a my se v předstihu snažíme připravit personál pro tuto oblast a pro toto nasazení," říká v souvislosti s nově zaváděnou studijní specializací vedoucí Katedry vojenské robotiky FVT plukovník Jan Mazal v rozhovoru, který poskytl serveru orobotice.cz.
Více...

International Conference on Military Technologies 2021 

 
Vyhlášení soutěže studentské tvůrčí činnosti

Dne 2. 2. 2021 byla vyhlášena soutěž studentské tvůrčí činnosti (STČ) studentů FVT UO, která proběhne v rámci
18. Vědecké konference studentů FVTPodrobnosti najdete na stránce konference.

 

Vyhlášení studentské grantové soutěže 2021 

Dne 17. 12. 2020  byla vyhlášena veřejná soutěž o poskytnutí účelové podpory na studentské grantové projekty specifického vysokoškolského výzkumu (SV) FVT v roce 2021. Podrobnosti najdete v úplném textu Vyhlášení. 

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme