Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského leadershipu
Univerzita obrany

Specializace Velitel mechanizovaných a tankových jednotek

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializace Velitel mechanizovaných a tankových jednotek

​Co se naučíte?

Je úroveň Vaší fyzické zdatnosti na vysoké úrovni? Jste psychicky odolní a umíte se rychle rozhodovat? Potom je pro Vás ideální volbou Velitel mechanizovaných a tankových jednotek. Naučíte se, jak vycvičit vlastní jednotku, naplánovat různé typy operací, vést a řídit boj. Získáte komplexní znalosti a dovednosti k tomu, abyste se mohli přímo účastnit obrany území České republiky nebo plnění úkolů v zahraničních operacích. Již v rámci studia Vás čeká řada zajímavých kurzů, stáží a cvičení.


Uplatnění absolventů

Po studiu budete působit jako velitelé bojových jednotek o velikosti přibližně 30 vojáků na bojové technice v některé z posádek 4. brigády rychlého nasazení „Obrany národa" nebo 7. mechanizované brigády „Dukelské". Po načerpání zkušeností i dalšího vzdělání získáte předpoklady velet větším vojenským celkům.


Studium z pohledu studenta

Zeptali jsme se Jakuba a Adama – studenty specializace Velitel mechanizovaných a tankových jednotek na pár otázek, aby Vám svoji specializaci přiblížili.


Chcete vidět fotky?A co videa?


Co o nás píšou?

Mechanizátoři v poli


Chcete se dovědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky Katedry vševojskové taktiky. Případně můžete oslovit konzultanta pro tuto specializaci: 

mjr. Ing. Luděk Rak, Ph.D.

tel.: 973 442 513

E-mail:  ludek.rak@unob.cz

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.


Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme