Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského leadershipu
Univerzita obrany

Specializace Vojenská logistika

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializace Vojenská logistika

​Co se naučíte?

Uniformy, technika, pohonné hmoty, potraviny nebo voda. To vše budete mít pod palcem a přerozdělovat svým kamarádům v boji i v míru. Nikdo se bez vás a vaší práce neobejde. Jenom na vás bude záležet, aby bojová jednotka získala vše nezbytné pro splnění svého úkolu. Naučíte se plánovat a organizovat systém zásobování vojenským materiálem, budete zvládat zpracování základních dokumentů účtování materiálu, budete schopni zpracovat kalkulace zásob materiálu pro zabezpečení jednotek v boji, seznámíte se s hlavními druhy techniky a materiálu určeného pro zásobování a přípravu stravy. Budete řídit odsuny a opravy poškozené techniky a zbraní.


Uplatnění absolventů

Po ukončení studia budete určeni na funkci velitele logistické čety a budte organizovat a řídit její veškerou činnost. Můžete být také určen do pozice příslušníka štábu, nejčastěji obsadíte funkci důstojníka skupiny logistiky, kde budete odborně řídit činnost celého praporu ve svěřené oblasti. Důstojníci logistiky se také účastní všech zahraničních misí.

Hlavním vojenským útvarem zabývajícím se logistickou podporou bojových jednotek je 14. pluk logistické podpory, jehož podřízené prapory jsou dislokovány v Pardubicích, Klatovech a Lipníku nad Bečvou. Podporou spojeneckých jednotek na území České republiky řeší vznikající prapor v Rakovníku. Každý vojenský útvar má ale jednotku logistiky, a proto je možnost vašeho umístění limitována pouze umístěním posádek AČR.


Studium z pohledu studenta

Zeptali jsme se Nadi – studentky specializace Vojenská logistika na pár otázek, aby Vám svoji specializaci přiblížila.


Chcete vidět fotky?A co videa?


Další videa

 

Co o nás píšou?

Připravujeme.


Chcete se dovědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky Katedra logistiky. Případně můžete oslovit konzultanta pro tuto specializaci: 

kpt. Ing. Jiří Malíšek

tel.: 973 445 046

E-mail:  jiri.malisek@unob.cz

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.


Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme