Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského leadershipu
Univerzita obrany

Specializace Velitel dělostřeleckých jednotek

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializace Velitel dělostřeleckých jednotek

​Co se naučíte?

Specializace velitel dělostřeleckých jednotek má manažerský základ a jeho studiem získáte znalosti celého spektra bojového použití dělostřelectva, jeho taktiky a všech činností spojených s dělostřeleckou palebnou podporou. V odborných předmětech získáte znalosti o pravidlech střelby a řízení palby pozemního dělostřelectva, konstrukci dělostřeleckých zbraní, taktických činnostech a automatizovaných systémech řízení palby dělostřelectva a dělostřeleckého průzkumu. V průběhu studia absolvujete speciální kurz vyžádání palby podle standardů NATO, který Vás opravňuje k vyžádání a řízení palby i mimo národní prostředí a po absolvování studia získáte oprávnění pro plnění funkce palebného rozhodčího u všech druhů dělostřeleckých zbraní.

Dělostřelci se hrdě hlásí ke svým bohatým tradicím. Na den sv. Barbory, který je významným svátkem dělostřelectva, jsou studenti 4. ročníku této specializace každoročně slavnostně pasování a přijímáni do „cechu kanonýrského".


Uplatnění absolventů

Po absolvování specializace velitel dělostřeleckých jednotek budete zařazeni na místa velitelů čet nebo na štáby dělostřeleckých jednotek u dělostřeleckého pluku v Jincích nebo u minometných jednotek, které jsou součástí mechanizovaných praporů u 4. brigády rychlého nasazení (ŽatecTábor) a 7. mechanizované brigády (HranicePřáslavice).


Studium z pohledu studenta

Zeptali jsme se Petra – studenta specializace Velitel dělostřeleckých jednotek na pár otázek, aby Vám svoji specializaci přiblížil.


Chcete vidět fotky?


A co videa? 


 

Co o nás píšou?

Rock´n´roll v Březině červen 2020

Rozhovor s bývalým zástupcem vedoucího katedry a dnešním velitelem 13. dělostřeleckého pluku plk. gšt. Ing. Milanem Kalinou o modernizaci pluku a nákupu nových děl

Kurz vyžádání palby dle standardů NATO Vyškov


Chcete se dovědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky Katedra palebné podpory. Případně můžete oslovit konzultanta pro tuto specializaci: 

Ing. Jiří Šotnar

tel.: 973 443 660

E-mail: Jiri.Sotnar@unob.cz

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.


Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme