Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského leadershipu
Univerzita obrany

Specializace Důstojník štábů vzdušných sil

DOCENDO DISCIMUS

 

Specializace Důstojník štábů vzdušných sil

​Co se naučíte?

Chcete pracovat v dynamickém prostředí vzdušných sil české armády, vést podřízené, jste schopní spolupráce v týmu? Naučíte se pracovat s prostředky velení a řízení vzdušných sil. Setkáte se s aktivitami, které jsou nezbytné pro rozhodování leteckého velitele.


Uplatnění absolventů

Většinu absolventů čekají základní pozice u vybraných útvarů Vzdušných Sil AČR. Dále mají absolventi možnost vyjet na zahraniční misi se svým útvarem, například střežení vzdušného prostoru na Islandu. Neméně důležité pro další kariérní postup budou kurzy celoživotního vzdělávání.

Pokud budete zařazeni k letecké základně, tak zřejmě začnete na pozici operačního pracovníka letky. Budete se starat o zajištění „servisu" pro piloty letky. Plánovat jim aktivity, které musí být plněny v průběhu roku. Dalším stupněm může být pracoviště pro letecké křídlo, nazývané „Wing Operation Center". Na tomto pracovišti zabezpečují Operační důstojníci 24. hodinový chod letecké základny AČR. Drží přehled o činnostech jednotek zabezpečujících činnost letecké základny a jsou „pravou rukou velitele" jako nástroj velení. Takovéto funkce má každý útvar vzdušných sil.


Studium z pohledu studenta

Studenti této obnovené specializace momentálně studují obecný základ. Pokud se však chcete dovědět o specializaci více, podívejte se na odpovědi na otázky, které nám často pokládáte.


Chcete vidět fotky?A co videa?


 

Co o nás píšou?

Připravujeme.


Chcete se dovědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o této specializaci, podívejte se na stránky katedry K-205 nebo kontaktujte konzultanta tohoto studijního programu: 

plk. gšt. Ing. Miloslav BAUER, Ph.D.

tel.: 973 445 206

E-mail: miloslav.bauer@unob.cz

 

Pokud se chcete zeptat na obecné informace o přijímacím řízení nebo máte dotazy k e-přihlášce, termínům atp. ozvěte se nám prostřednictvím jdunaunob@unob.cz.

 


Za obsah stránky odpovídá Veronika Černá


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme