Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Fakulta vojenského leadershipu
Univerzita obrany v Brně

Mezinárodní kodifikační kurzy NCS College

DOCENDO DISCIMUS

 

Katedra logistiky

Mezinárodní kodifikační kurzy NCS College

 

 

 

Ve dnech 25. srpna až 19. září 2014 se v Brně uskuteční 2. ročník mezinárodní kodifikační akademie NCS College 2014. Letošní akademii pořádá Univerzita obrany v Brně spolu s výborem NATO AC/135 - Skupinou národních ředitelů pro kodifikaci.

Účastníci NCS College ze 13 zemí světa (Brazílie, Česká republika, Egypt, Finsko, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Japonsko, Lotyšsko, Malajsie, Norsko, Rakousko, Slovensko) a NSPA (NATO Support Agency) budou v Kurzu pro manažery a logistiky (25. až 29. srpna 2014) a v Kurzu pro kodifikátory (1. až 19. září 2014) studovat základní kodifikační procesy a osvojovat si konkrétní kodifikační znalosti a dovednosti z oblasti Kodifikačního systému NATO (NCS – NATO Codification System). NCS se stal de facto světovým standardem kodifikace materiálu pro logistiku obranných sil, ke kterému v současnosti přistoupilo již 65 zemí.

Studenti se rovněž na vybraných základnách Armády České republiky reálně seznámí se systémem logistického zabezpečování vojenských jednotek v mírových posádkách, ale i v zahraničních mírových misích - z pohledu kodifikačních zákonitostí a praktik. Navštíví rovněž Národní kodifikační úřad České republiky v Praze.

Výuku v obou kurzech akademie budou zajišťovat lektoři z AC/135, NSPA, Univerzity obrany, AURY a Národních kodifikačních úřadů USA, Rakouska a České republiky.

Pro účastníky akademie jsou rovněž připraveny doprovodné kulturní a sportovní akce, v jejichž průběhu budou mít možnost seznámit se s historií a současností České republiky.
Významnou měrou organizačně, lektorsky i softwarově podporuje přípravu a průběh NCS College společnost AURA, která byla za obdobnou činnost v rámci celé mezinárodní kodifikační soustavy oceněna již v roce 2012.


Bližší informace na
www.ncscollege.cz.

Za obsah stránky odpovídá Petr Němec
​​
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme