Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Centrum jazykového vzdělávání
Univerzita obrany v Brně

Angličtina na internetu - výuka, gramatika, slovní zásoba

DOCENDO DISCIMUS

 

Centrum jazykového vzdělávání

Angličtina na internetu - výuka, gramatika, slovní zásoba

http://www.aj.cz

Pokud se chcete učit angličtinu zdarma pomocí Internetu, zkuste navštívit uvedený server. Obsah serveru vám nabízí možnost zlepšit si své existující znalosti angličtiny nebo vyzkoušet své znalosti pomocí různých testů, které jsou zaměřeny na rozdílné gramatické jevy.


http://a4esl.org

Stránky pro studenty angličtiny, které obsahují kvizy, testy, cvičení a doplňovačky.


http://www.aliscot.com/bigdog/

Zde naleznete základní informace o anglické gramatice podané zábavnou formou. Na krátkých interaktivních cvičeních si můžete otestovat, jak jste pochopili danou gramatiku. 


http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/

Webové stránky britské mediální společnosti BBC poslouží jako velmi dobrý rozcestník při výuce anglického jazyka. Naleznete zde úkoly na porozumění psanému a mluvenému slovu včetně nahrávek, gramatická cvičení i speciální úkoly zaměřené na obchodní angličtinu. Na rozdíl od jiných on-line cvičení BBC využívá svého aktuálního zpravodajství s vysvětlením obtížných slovíček. Pomocí diskusního fóra či nabídky tzv. „penfriends“ můžete využít svých znalostí v praxi.
 

http://www.edufind.com/english/grammar/

Bezplatné on-line odkazy a průvodce anglickou gramatikou, psaním, interpunkcí a učením. Otestujte si svou znalost angličtiny na těchto stránkách!


http://eleaston.com/quizzes.html

Na těchto internetových stránkách si pomocí různých cvičení procvičíte a otestujete své znalosti z angličtiny.


http://english-at-home.com/

Naleznete zde zajímavé odkazy, které vám pomohou při studiu angličtiny.
 

http://englishclub.com

Tato stránka vám pomůže učit se a vyučovat angličtinu jako druhý jazyk. Přístup na všechny stránky je zdarma. Najdete zde všechno: lekce pro studenty i učitele, interaktivní stránky jako jsou fóra, hry, kvizy, diskuze, nápovědy, ale také nové přátele na dopisování.


http://www.englishpage.com/grammar/

Dělá vám anglická gramatika potíže? Vyzkoušejte on-line anglickou gramatiku ke každému gramatickému jevu naleznete několik odkazů s podrobnými vysvětlivkami, popř. cvičením.


http://www.englishpage.com/verbpage/verbtenseintro.html

Tato webová stránka vám pomůže se lépe orientovat v anglických slovesech, především v jejich časování. Každý oddíl je doplněn cvičením.


http://english-forum.com

Sekce pro studenty obsahuje velké množství informací, zdrojů a webových odkazů pro studenty, včetně úplných textů některých populárních anglických románů. Interaktivní cvičení vám pomohou procvičit gramatiku, slovíčka a idiomy. Vyzkoušejte si také on-line kvizy a čtěte vzkazy jiných návštěvníků.


http://esl.fis.edu

Účelem těchto stránek je efektivně a zábavně pomoci studentům angličtiny osvojit si jazyk. Naleznete zde stovky cvičení z gramatiky, slovní zásoby, čtení a psaní, a také informace a rady, jak se zdokonalit.


http://www.eslcafe.com

Tyto stránky se orientují na pokročilejší studenty a pomáhají jim proniknout do lingvistiky. Můžete zde najít idiomy, frázová slovesa, slangové výrazy, kvizy a jiné.


http://eslgold.com

Tyto stránky zajišťují bezplatné informace a zdroje jak pro učitele, tak pro studenty. Materiály jsou rozděleny podle dovedností a úrovní jazyka.
 

http://freeenglish.net

Naleznete zde zajímavé odkazy, které vám pomohou při studiu angličtiny.
 

http://iteslj.org/ESL.html

Na této stránce najdete seznam odkazů pro studenty angličtiny, které vám mohou pomoci při studiu. 
 

http://www.manythings.org/

Zábavné stránky pro studium angličtiny, které obsahují hry, doplňovačky, kvizy, cvičení, slangové výrazy, pořekadla a jiné.
 

http://www.helpforenglish.cz

Na těchto webových stránkách najdete rady, jak se učit, výukové materiály, testy, recenze knih apod. Příspěvky jsou převážně tvořeny zkušeným středoškolským učitelem angličtiny.


http://www.e-academy.cz

V tomto kvalitně zpracovaném projektu je k dispozici 40 lekcí. Jedna lekce obsahuje tematický článek se slovíčky, několik cvičení, rozhovor, výklad mluvnice, několik frázi a testy. Testy mohou být zaškrtávací, ale někdy je nutno přímo vkládat celá slova či spojení. Pro postup do další lekce je nutno splnit vybrané testy s určitým průměrem. Pokud u testu selžete, je možné ho opakovat až po nějaké době, většinou druhý den.
 

http://esl-lounge.com

Interaktivní gramatika, poslech, čtení a slovíčka, vše na různých úrovních znalostí. Najdete zde i testy, písničky, puzzle a další aktivity.


Za obsah stránky odpovídá Miroslav Hajas


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme