Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

Centrum bezpečnostních
a vojensko-strategických studií – Válečná škola
Univerzita obrany v Brně

Akce a události

DOCENDO DISCIMUS

 

Centrum bezpečnostních a vojensko-strategických studií – válečná škola

Akce a události

​​​​

Nadcházející ud​álosti:

Tiskov​é zprávy:

Kurz generálního štábu na Univerzitě obrany nese jméno generála Kutlvašra

6. 12. 2019 • V prostorách Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií – válečné školy se v pátek 6. prosince dopoledne uskutečnilo shromáždění u příležitosti udělení čestného názvu 37. Kurzu generálního štábu. Osvědčení o pojmenování předal veliteli kurzu plukovníkovi Pavlu Jelínkovi 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna.

Velitel kurzu plukovník Jelínek zdůvodnil výběr generála Kutlvašra pro pojmenování kurzu - „8. května jako velitel povstaleckých jednotek spolu s představiteli České národní rady dojednal podmínky kapitulace německých jednotek v Praze výměnou za jejich volný průjezd do zajetí silami západních spojenců. Za toto rozhodnutí a jednání jej pak čekala perzekuce ze strany komunistického režimu."

Výběr osobnosti pro pojmenování kurzu ocenil po předání osvědčení i 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna: „Jde o vzácného člověka, který měl vynikající průběh kariéry, byl vlastenec, měl vizi a byl přesvědčen, že to, co dělá, je správné a to bez ohledu na bezpečnostní nebo politické okolnosti."
Startovní páska důstojnických kurzů na UO přestřižena

Startovní páska důstojnických kurzů na UO přestřižena

11. 9. 2019 • V Klubu Univerzity obrany byl v úterý odpoledne slavnostně zahájen 37. kurz Generálního štábu a spolu s ním i nové běhy Kurzů pro vyšší důstojníky v prezenční a kombinované formě studia. Ceremoniálu se spolu s představiteli vedení UO zúčastnil i první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jaromír Zůna a ředitel odboru řízení lidských zdrojů Sekce státního tajemníka Jaroslav Daněk.
Studijní cesta 33. kurzu generálního štábu u institucí NATO a EU
Slavnostní vyřazení absolventů 34. a 35. kurzu generálního štábu​

27. 3. 2019 • Na základě splnění podmínek pro absolvování kurzu generálního štábu bude provedeno dne 27. března 2019 v době od 10.00 do 11.30 hod slavnostní vyřazení absolventů 34. a 35. kurzu generálního štábu v prezenční a kombinované formě studia při CBVSS UO. Slavnostní vyřazení proběhne v Rytířském sále Nové radnice Magistrátu města Brno.


Za obsah stránky odpovídá Ivan Križka


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme