Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Úvodní stránka Univerzity obrany
 


Ohlédnutí za končícím rokem

10. 12. 2019

• Zamyšlení nad širšími souvislostmi vývoje vnitřního prostředí školy a vnějšího kontextu její práce bylo hlavní náplní vystoupení rektora-velitele brigádního generála Bohuslava Přikryla na letošním posledním nástupu studentů a příslušníků Univerzity obrany v Brně. Nástup byl současně vhodnou příležitostí k rozloučení s pěticí dlouholetých pracovníků UO, kteří ke konci roku končí svou mnohaletou vojenskou kariéru, a také k ocenění studentů za jejich přístup k povinnostem.
Více...

Brněnští akademičtí sportovci vyhlášeni na Univerzitě obrany

10. 12. 2019

• V pořadí podruhé od svého založení právě před 15 lety uspořádala jediná vojenská vysoká škola v ČR slavnostní ceremoniál vyhlášení nejlepších akademických sportovců města Brna. Mezi třinácti oceněnými ze čtyř veřejných a jedné státní vysoké školy se sídlem v jihomoravské metropoli byl i svobodník Tomáš Hendrych, který je sice letošní armádní nováček, ovšem již několik let bojuje na evropských a světových sportovních kolbištích.
Více...

Vyšlo nové číslo Listů Univerzity obrany

9. 12. 2019

• Hned tři témata z obsahu prozrazuje nově pojatá titulní stránka prvního čísla časopisu Listy Univerzity v tomto akademickém roce. První z nich je ohlédnutím za ceremoniály slavnostního jmenování studentů do vyšších hodností, které dnes již tradičně probíhají na historických lokalitách jižní Moravy. Další titulní článek představuje majora Ladislava Gögha, garanta kopané v Centru tělesné výchovy a sportu a současně synovce člena vítězného fotbalového týmu mistrů Evropy z Bělehradu 76. A do třetice z titulní stránky – výsledky průzkumu ostatků baroka Trencka prozrazují mnohé nové skutečnosti o populární postavě období tereziánských válek. V dalších článcích například profesorka Vanda Boštíková popisuje roli civilně-vojenského sektoru v boji s přeshraničními zdravotními riziky. S těmi se ve zvýšené míře setkal v praxi během své stáže v Nepálu nadrotmistr Bronislav Kolář, jak to popisuje ve svém příspěvku. Další exotickou zemi, Egypt, si za cíl své dovolenkové cesty vybral Marek Sobola, který přináší neobvyklý pohled na cestování za starověkými památkami.
Více...

Kurz generálního štábu na Univerzitě obrany nese jméno generála Kutlvašra

6. 12. 2019

• V prostorách Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií – válečné školy se v pátek 6. prosince dopoledne uskutečnilo shromáždění u příležitosti udělení čestného názvu 37. Kurzu generálního štábu. Osvědčení o pojmenování předal veliteli kurzu plukovníkovi Pavlu Jelínkovi 1. zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna.
Více...

Z přednášky pro přihlášku na Univerzitu obrany

6. 12. 2019

• Postup popsaný v titulku tohoto článku zvolili mnozí návštěvníci dne otevřených dveří, který pro zájemce o studium uspořádala jediná vojenská vysoká škola u nás ve čtvrtek dopoledne. Středoškoláci, kteří návštěvu dne otevřených dveří na Univerzitě obrany využili zároveň k podání přihlášky ke studiu pro příští akademický rok, se zároveň setkali s pracovníky rekrutačních středisek, a učinili tak první krok ve své potenciální kariéře profesionálního vojáka.
Více...


DOD_1.jpg


unob baner-300x500.jpg


  • Erasmus University Charter
  • Projekty evropských strukturálních fondů
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme