Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Úvodní stránka Univerzity obrany
 

Vojenské studium

Chceš se stát studentem vojenské vysoké školy? Chceš studovat obory, které jinde nemají? Chceš, aby ti škola za studium platila? Pak studuj na Univezitě obrany!

Civilní studium

Ačkoli jsme v první řadě vojenská škola, je u nás možné studovat i civilní obory! Obory, které jinde nenajdeš! Neváhej a studuj u nás!
Kam se poděla sedmá rota?

21. 5. 2018

• Název známého francouzského filmu jsme si vypůjčili proto, abychom ukázali, do jakých mimoškolních aktivit se příslušníci této součásti školního pluku Univerzity obrany v poslední době zapojili po splnění svých studijních a výcvikových povinností. Tyto aktivity přispívají k prezentaci jediné vojenské vysoké školy v České republice na veřejnosti, ale také pomáhají potřebným.
Více...

Studentská tvůrčí činnost na FVL

18. 5. 2018

• Ve čtvrtek 17. května se uskutečnil letošní ročník soutěže Studentské tvůrčí činnosti v rámci Fakulty vojenského leadershipu. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 25 studentských prací, které byly rozčleněny do čtyř sekcí. Studentská tvůrčí činnost je na Univerzitě obrany významnou součástí vzdělávacího procesu a jednou z hlavních forem systematické práce s nadanými a talentovanými studenty. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo ve stejný den odpoledne v Síni vědecké rady.
Více...

Univerzita obrany pořádá konferenci Letectvo 2018

16. 5. 2018

• V aule Univerzity obrany probíhá ve dnech 16. a 17. května konference Letectvo 2018, jejímž tématem jsou Nové výzvy v přípravě personálu vzdušných sil. Pořadatelem je Katedra letectva a letecké techniky Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany, která jako součást jediné vojenské vysoké školy v České republice právě v oblasti přípravy personálu sehrává významnou roli. Záštitu nad konferencí převzal velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Petr Hromek.
Více...

Příslušníci Univerzity obrany na cvičení SCREENER 2018

14. 5. 2018

• Dne 13. května 2018 bylo zahájeno mezinárodní cvičení 7. mechanizované brigády SCREENER 2018, které probíhá ve VVP Libavá a CHKO Beskydy. Cvičení je odborně zaměřeno na realizaci zpravodajského zabezpečení a průzkum při vedení bojové činnosti jednotkami brigádního úkolového uskupení v konfliktu vysoké intenzity a v podmínkách symetrického a asymetrického boje. První den cvičení jsou zasazeny průzkumné hlídky za účelem zřízení systému pozorovatelen na předpokládaném směru postupu protivníka. Součástí řídicího štábu cvičení a cvičících vojsk je více jak 30 příslušníků Fakulty vojenského leadershipu Univerzity obrany (UO).
Více...

Byl jsem přijat na Univerzitu obrany. Jak zvládnout kurz základní přípravy ve Vyškově?

10. 5. 2018

Rady uchazečům o studium: Po přijetí ke studiu na UO děkanem fakulty a převzetí rozhodnutí o povolání do služebního poměru vojáka z povolání tě čeká ve výcvikovém zařízení Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově dvouměsíční fyzicky, psychicky i časově náročný výcvik.
Více...

  • Erasmus University Charter
  • Projekty evropských strukturálních fondů
  • Strategic Partnership
  • Zprávy o Univerzitě obrany v médiích
Rady uchazečům o studium

  ​​


 
 ​  ​ ​

  ​​


 

 

  ​​Facebookové fórum pro uchazeče o studium
na FVL a FVT Univerzity obrany

                       
                 
​​​​


​​​​​​​​​​​​
   
© 2017 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube