Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Úvodní stránka Univerzity obrany
 


Vědecká i pedagogická spolupráce se Srbskem v rámci programu NATO DEEP úspěšně pokračuje

17. 9. 2019

• Ve dnech 9. až 13. září 2019 proběhla u Ústavu ochrany proti zbraním hromadného ničení Univerzity obrany v Brně v rámci NATO Defence Enhancement Education Programme (NATO DEEP) již pátá oficiální návštěva srbské delegace.
Více...

Startovní páska důstojnických kurzů na UO přestřižena

11. 9. 2019

• V Klubu Univerzity obrany byl v úterý odpoledne slavnostně zahájen 37. kurz Generálního štábu a spolu s ním i nové běhy Kurzů pro vyšší důstojníky v prezenční a kombinované formě studia. Ceremoniálu se spolu s představiteli vedení UO zúčastnil i první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučík Jaromír Zůna a ředitel odboru řízení lidských zdrojů Sekce státního tajemníka Jaroslav Daněk.
Více...

Prezentace Univerzity obrany na Festivalech vědy

9. 9. 2019

• Představit široké veřejnosti populárním a interaktivním způsobem především přírodovědné a technické obory si za cíl vytkly dvě akce, na nichž se minulý týden prezentovala Univerzita obrany. První z nich, Festival vědy Praha 2019, proběhl 4. září na Vítězném náměstí v Praze.
Více...

Vyšlo nové číslo Listů Univerzity obrany

5. 9. 2019

• Nové číslo Listů Univerzity obrany se vrací ke dvěma stěžejním událostem přelomu minulého a nastávajícího akademického roku. Letošní absolventi brněnských fakult UO stejně jako jejich předchůdci z posledních dvou let vyhodili na centrálním brněnském náměstí své čepice nad hlavu na znamení ukončení vysokoškolského studia. Pomyslný štafetový kolík od nich necelý týden poté převzaly více než čtyři stovky nováčků, kteří ze skladů Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově vyfasovali své první maskáče. Ve stejné situaci byla před pěti lety i rotmistryně Hana Jurášová, kterou fotoreportáž zachycuje ve významných momentech jejího právě zakončeného studia. Ještě rok bude učebny vojenské školy navštěvovat rotný Filip Vilímek, který jako první student UO absolvoval nejtěžší a nejtvrdší kurz Armády ČR s názvem Komando. Znalosti a dovednosti získané na univerzitě již několik let uplatňuje v praxi nadporučík Martin Lysáček, který půl roku působil jako zástupce velitele roty v rámci předsunuté alianční přítomnosti eFP v Litvě. Zahraniční mise jsou významnou součástí aktivit českých vojáků, dosavadní vrchol své vojenské kariéry zažil na misi v Iráku i vedoucí Katedry letectva FVT, plukovník gšt. Miloslav Bauer.
Více...

Univerzita obrany připomněla zahájení SNP

3. 9. 2019

• Český svaz bojovníků za svobodu v Brně uspořádal ve spolupráci s občanskými spolky a sdruženími a s podporou Univerzity obrany vzpomínkovou akci u příležitosti 75. výročí vypuknutí bojů za svobodu a nezávislost v rámci Slovenského národního povstání.
Více...
Jednou větou

V pátek 30. srpna 2019 v 17.30 vystoupil rektor Univerzity obrany v Brně brigální generál Bohuslav Přikryl v pořadu Den na Moravě na Českém rozhlasu Brno. 


Více... ​​​​
​​​​​​​​​​​​

  • Erasmus University Charter
  • Projekty evropských strukturálních fondů
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube