Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Úvodní stránka Univerzity obrany
 
 

Vojenské studium

Chceš se stát studentem vojenské vysoké školy? Chceš studovat obory, které jinde nemají? Chceš, aby ti škola za studium platila? Pak studuj na Univerzitě obrany!

Civilní studium

Ačkoli jsme v první řadě vojenská škola, je u nás možné studovat i civilní obory! Obory, které jinde nenajdeš! Neváhej a studuj u nás!
Nejlepší absolvent zdravotnické fakulty chce být dobrým chirurgem

12. 7. 2018

• Včera ve Velké aule pražského Karolina byli promováni absolventi studijního programu Vojenské všeobecné lékařství Fakulty vojenského zdravotnictví v Hradci Králové. Mezi novými vojenskými lékaři byl i nadporučík MUDr. Bc. Jiří Kotek, který se stal letošním nejlepším absolventem fakulty. Od ministra obrany obdržel hodinky s věnováním, od děkana fakulty prsten pro nejlepšího absolventa a také bude zapsán na fakultní desku cti. Přitom hned na začátku vysokoškolských studií nebyla vojenská vysoká škola jeho první volba. Nadporučíka Kotka jsme požádali o rozhovor.
Více...

Bitva na Vítkově 14. 7. 1420 – památný den resortu MO

12. 7. 2018

• Památným dnem resortu Ministerstva obrany je 14. červenec, jenž připomíná první střetnutí mezi husitskými vojsky a bojovníky křížových výprav v bitvě na Vítkově v roce 1420. Bitva na Vítkově, kterou vzpomenou i příslušníci Univerzity obrany, se odehrála jihovýchodně od tehdejších pražských hradeb, na hřebenu vrchu Vítkova. Husitská posádka dvou opevněných srubů, později posílená padesáti střelci a oddílem cepníků, zde odrazila útok rakouských a míšeňských křižáků, kterým připadl úkol tuto strategicky významnou pozici ovládnout.
Více...

Univerzita obrany si připomněla Den ozbrojených sil

29. 6. 2018

• V pátek 29. června se v brněnských kasárnách na ulici Šumavská uskutečnil slavnostní nástup příslušníků, studentů a občanských zaměstnanců Univerzity obrany ke Dni ozbrojených sil ČR. Památku bojového vystoupení našich předků, jejich osobní odvahu a statečnost v boji za národní a státní svobodu si během ceremoniálu připomněli i představitelé spolupracujících partnerských spolků a veteránských organizací a zástupci státních a samosprávných orgánů.
Více...

Univerzita obrany vyřadila přes 130 absolventů kariérových kurzů

28. 6. 2018

• Ve Sněmovním sále brněnské Nové radnice bylo dnes dopoledne slavnostně vyřazeno 132 absolventů tří letošních kurzů pro vyšší důstojníky, jejichž garantem je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany. Spolu s jeho funkcionáři a pracovníky, mezi nimiž byli pedagogičtí vedoucí kurzů a garanti profilových předmětů, a vedle představitelů vojenské vysoké školy se ceremoniálu zúčastnili i zastupující náčelník Generálního štábu AČR a ředitel sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna, ředitel Agentury vojenského zdravotnictví brigádní generál Zoltán Bubeník a zástupce státního tajemníka Ministerstva obrany Zdeněk Ďuříček.
Více...

Bez vítězství u Zborova před 100 lety by nebylo slávy legií

28. 6. 2018

• Bitva našich legionářů u ukrajinského Zborova se v době první republiky stala doslova legendou. Po místě tohoto prvního hromadného bojového vystoupení celé Československé brigády se pojmenovaly náměstí a ulice, v některých městech nesly jméno Zborov dokonce celé čtvrti. Ne náhodou se 2. červenec, tedy datum, kdy k této bitvě došlo, stal Dnem prvorepublikové armády. Bitva u Zborova stála před sto lety u zrodu naší vlasti, v současné době představuje jeden ze základních kamenů bojových tradic Armády České republiky.
Více...

  • Erasmus University Charter
  • Projekty evropských strukturálních fondů
  • Strategic Partnership
  • Zprávy o Univerzitě obrany v médiích
Rady uchazečům o studium

  ​​


 
 ​  ​ ​

  ​​


 

 

  ​​Facebookové fórum pro uchazeče o studium
na FVL a FVT Univerzity obrany

                       
                 
​​​​


​​​​​​​​​​​​
   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube